Wersja kontrastowa

Pierwszoroczni studenci złożyli ślubowanie

W Auli UAM odbył się Dzień Studenta I Roku. Żacy złożyli ślubowanie i tym samym stali się prawomocnymi studentami naszej Alma Mater.

Dzień Studenta I roku  uroczyście otworzył JM Rektor prof. Andrzej Lesicki.

- Cieszę się, że jesteście razem z nami, bo jako studenci stanowicie jedną z tych ważnych grup tworzących naszą uniwersytecką społeczność. To uniwersytet istnieje dla Was, by realizować swoją misję uniwersytetu potrzebujemy studentów, potrzebujemy tych, których chcemy nauczyć. Uniwersytet to taka instytucja, która ma wpisane w swoją istotę prowadzenie badań naukowych i na podstawie tych badań naukowych kształcenie studentów, nowych kadr naukowych. Cieszę się, że jesteście i wybraliście nasz Uniwersytet - mówił.

Dzień Studenta I roku

Kilka słów do nowych studentów skierowała również Prorektor ds. studenckich prof. Bogumiła Kaniewska:

- Jesteśmy uniwersytetem stosunkowo młodym, ale za to z ogromnymi tradycjami. Razem z wami wchodzimy w drugie stulecie. Kiedy rozpoczyna się pierwszy rok studiów, to ta tradycja naukowa: togi, birety, łańcuchy wydają się czymś odległym, niczym abstrakcyjnym. My też byliśmy studentami pierwszego roku. Przyszłość, która Was czeka jest zależna także i od Was. My tworzymy wam warunki do zdobywania wiedzy i szukania prawdy. Studia to czas piękny. Przekazujemy Wam to co mamy najlepszego. Chcemy nauczyć Was jak poszukiwać prawdy. A prawdy poszukujemy po to, by służyć dobru, by dowiedzieć się jak tworzyć świat lepszy i mądrzejszy.

Czytaj także: Pierwszoroczni uczyli się UAM-u

Po tradycyjnym ślubowaniu pierwszoroczni studenci wysłuchali wykładu prof. Hanny Koćki - Krenz, która wygłosiła wykład pt. "Poznań pierwszych Piastów". Na koniec kilka słów do pierwszoroczniaków skierowała również Joanna Maruszczak, przewodnicząca Parlamentu Samorządu Studentów UAM.

- Dzisiaj w tym historycznym momencie, gdy nasz uniwersytet wchodzi w swoje drugie stulecie rozpoczynacie nowy, szczególny etap w swoim życiu w murach naszej Alma Mater. Niedawno staliście przed wyborem uczelni, na której będziecie przez najbliższe lata zdobywać wiedzę i rozwijać swoje kompetencje oraz umiejętności - podkreślała przewodnicząca.

 

Życie Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.