Wersja kontrastowa

Pierwszoroczni uczyli się UAM-u

W poniedziałek, 19 sierpnia rozpoczął się Obóz Zerowy UAM, który jest wspólnym projektem Parlamentu Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundacji Jeden Uniwersytet.

Ideą tego przedsięwzięcia jest zapoznanie studentów pierwszorocznych ze strukturą naszego Uniwersytetu oraz wykształcenie w nich umiejętności, przydatnych zarówno podczas trwania studiów, jak i w dalszym życiu. Projekt realizowany jest w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z konkursu na 3. Misję Uczelni, ze środków Unii Europejskiej.

- Pokażemy naszym pierwszorocznym studentom jak wygląda nasz Uniwersytet od kuchni. Przygotowaliśmy dla nich masę szkoleń m.in. podstaw zarządzania projektami, technik kreatywnego myślenia, umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz organizacji imprez młodzieżowych - podkreśla Mateusz Gołębiewski, przedstawiciel Fundacji 1 Uniwersytet i kierownik projektu.

Jak dodaje Joanna Maruszczak, przewodnicząca Parlamentu Samorządu Studentów, jednak nie samymi szkoleniami człowiek żyje:

- Atrakcji jest masa. Wiadomo, że głównymi przyjemnościami są oczywiście szkolenia, ale przygotowaliśmy również spływ kajakowy wraz z wizytą w Rogalinie oraz bubble football. Dodatkowo każdego wieczora przygotowaliśmy grille, karaoke, quizy czy zgadywanie piosenek. Na pewno odwiedzą nas byli samorządowcy, którzy będą chcieli przekazać swoje doświadczenie, ale także zaprosiliśmy gości z innych uczelni, aby pokazać, że nasza współpraca jest ogólnopoznańska - mówiła.

Czytaj także: BESTStudentCAMP buduje wizerunek - Zdjęcia

Choć do wzięcia udziału zgłosiła się masa pierwszorocznych studentów, wybranych zostało ponad 40 osób.

- Zgłosiłam się na obóz, ponieważ słyszałam, że na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza jest bardzo przyjazna atmosfera. Słyszałam od moich nauczycieli, że ludzie pracujący tutaj są bardzo szczerzy i nie czuć tutaj niepotrzebnego stresu - mówiła Sara Fedorowicz, studentka I roku lingwistyki stosowanej.

- Mam nadzieję, że dzięki wyjazdowi stanę się otwarta. Zdecydowałam się na obóz, ponieważ jestem nowa w Poznaniu i chciałam poznać nowe osoby, dzięki którym będę mogła wyjść na miasto, czy nawet posiedzieć wspólnie na zajęciach - dodaje Ola Łukiewicz, studentka I roku kierunku biologia i zdrowie człowieka.

Wyjazd szkoleniowo - adaptacyjny rozpoczął się w poniedziałek, 19 sierpnia w Sali Senatu. Zebranych powitała Prorektor ds. studenckich prof. Bogumiła Kaniewska.

- Jestem przekonana, że będziecie państwo pod najlepszą opieką. Dziękuję wam za to, że będziecie od pierwszych dni mieli swój wkład w kształt Uniwersytetu. Cała idea uniwersytetu polega na tym, że uniwersytet jest społecznością, w której studenci odgrywają ogromną rolę - mówiła.

Obóz Zerowy UAM potrwa do niedzieli 25, a nam pozostaje życzyć jak najwspanialszych wspomnień :).

Życie Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.