Wersja kontrastowa

Pierwsze obrady Senatu UAM

Senat UAM Fot. Przemysław Stanula
Senat UAM Fot. Przemysław Stanula

 

Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zebrał się po raz pierwszy w nowym składzie, po wyborach, które odbyły się w lipcu 2020 roku. Obrady toczyły się jednocześnie online oraz w Sali Senatu. 

Podczas posiedzenia Senat UAM przyjął strategię rozwoju uczelni na lata 2020-2030, której hasłem przewodnim jest “Rozwijając kompetencje, zmieniamy świat”. Zawarto w niej m.in. cztery cele strategiczne: badania naukowe na światowym poziomie, najwyższa jakość kształcenia, uczelnia profesjonalnie zarządzana oraz uniwersytet współkształtujący otoczenie społeczne, kulturowe i gospodarcze. 

Senat wybrał przedstawiciela UAM do Rady Poznańskiej Fundacji Bibliotek Naukowych, którym został prorektor prof. Tadeusz Wallas, Senat zajął się także ustaleniem programu studiów na kilkunastu kierunkach. Senatorowie podjęli również uchwałę o nadaniu Medalu za Zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Marii Królskiej, która przez wiele lat prowadziła znaną i cenioną nie tylko wśród społeczności akademickiej stołówkę “Ogród smaków Pani Marii”. 

Senat UAM Fot. P. Stanula

W skład Senatu UAM, kolegialnego organu uczelni, wchodzą przedstawiciele nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowisku profesora i profesora uczelni, przedstawiciele nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowiskach innych niż profesor i profesor uczelni, przedstawiciele pracowników Uniwersytetu niebędących nauczycielami akademickimi oraz przedstawiciele studentów i doktorantów. Zadania tego gremium określa ustawa: Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. 

Senat UAM zbiera się zazwyczaj raz w miesiącu i liczy 58 senatorów. Przewodniczy mu rektor UAM. 

Życie Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.