Nowe, październikowe Życie Uniwersyteckie już dostępne

Życie Uniwersyteckie Październik 2021
Obraz

Czy wiecie, że profesor Wojciech Piątek z Wydziału Prawa i Administracji jest najmłodszym profesorem tytularnym na naszej uczelni? Ten poznaniak z wyboru jest specjalistą prawa administracyjnego, ale też kibolem Lecha i Warty Poznań. Na naszych łamach mówi między innymi o trudnej sytuacji sądownictwa w Polsce.

A wiecie, że profesor Łukasz Kaczmarek, specjalista od niesporczaków z Wydziału Biologii jest pasjonatem grzybów. W rozmowie z Michaliną Łabiszak zdradza nie tylko, gdzie one są, ale i co można z nich zrobić.

Z kolei dr Ernestyna Skurjat Kozek skończyła filologię na UAM, a potem… pracowała w nigeryjskiej telewizji, australijskim radio, sprowadziła Aborygenów do Polski, a na co dzień szefuje Kosciuszko Heritage i stara się przywrócić właściwe miejsce Pawłowi Edmundowi Strzeleckiemu. Pyta o wielomiliardowy spadek po wielkim podróżniku odpowiada krótko: Zapomnijcie.

W wydanym właśnie Życiu Uniwersyteckim przeczytacie także o:

Laureatkach Sonatiny 5. Dr Ruxandra Ana z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa jest obywatelką Rumunii, pokochała Polskę,  uwielbia Kubę, pasjonuje ją taniec i jemu poświęca swe badania. Dr Agnieszka Eleonora Zwolińska sprawdza czy drobna bakteria zamieszkująca roślinę może przejąć dowodzenie nad owadem, który na niej żeruje. Fitoplazmy to jej pasja.

Prof. Ewie Domańskiej z Wydziału Historii i doktorancie Michale Kępskim, którzy przyjrzą się związkom Poznania z rzeką Wartą, a samym badaniom chcą nadać nowy nurt.

Dr. Przemysławie Kurku z Wydziału Biologii, który jest współautorem artykułu w Nature opisującym niewykorzystany potencjał ptaków wędrownych w rozprzestrzenianiu roślin na północ.

Dagmarze Świerkowskiej z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej bada poetycki slam. Jeśli nie wiecie co to takiego tym bardziej zajrzyjcie na nasze łamy. Warto.

Życie Uniwersyteckie dostępne też w wersji pdf TUTAJ

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie