Wersja kontrastowa

KU AZS UAM. Remis w hicie z Polonią Poznań

KU AZS UAM remisuje z Polonią II Poznań

KU AZS UAM Poznań mierzył się dziś wieczorem z Polonią II Poznań. To był bardzo ważny pojedynek dla obu zespołów. Obie drużyny walczą bowiem o możliwość awansu do II ligi. Samo spotkanie miało dwa oblicza.

Pierwsze, dotyczyło głownie pierwszej części spotkania, w którym to Polonia II Poznań przejęła inicjatywę i wyraźnie dominowała nad naszym zespołem. U nas, a więc w KU AZS UAM Poznań FC, widać było spięcie, które znacząco wiązało naszej drużynie nogi i nie pozwoliło rozwinąć skrzydeł. Zespół Polonii II Poznań wykorzystał więc niezdecydowanie naszej drużyny i do przerwy prowadziło 2:0, po prostych błędach w defensywie.

Wszystko zmieniło się od strzelenia przez drużynę gości, trzeciej bramki. Wówczas to w KU AZS UAM Poznań coś się zmieniło.
Czy był to brak presji? Czy gol podziałał też na nasz zespół, jak płachta na byka...

Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że nasza drużyna obudziła się z letargu. KU AZS UAM z każdą mijającą sekundą od straconej bramki nabierał wigoru, jak i polotu. Gra zaczynała się zazębiać, a będąca w letargu ofensywa ruszyła do natarcia.

Od tego momentu to UAM dominował nad rywalem. Atak za atakiem, natarcie za natarciem.Trwała ofensywna kampania podopiecznych Jagody Weiss. Najpierw zrobiło się 1:3 Minęło kilka minut i zrobiło się 2:3

W derbach Poznania nastąpił gorący kwadrans. W tym kotle emocji, ostrej walki napatoczyło się wiele żółtych, jak i jedna czerwona kartka. Ujrzała ją za dwa faule taktyczne Irena Kliszcz w 67 minucie. Osłabienie nie zmieniło jednak gry i nastawienia KU AZS UAM Poznań FC. ,,Akademiczki" wciąż wierzyły, wciąż szukały i wciąż były blisko wyrównującego trafienia.

Ta wiara i zaangażowanie opłaciły się. W ostatnich sekundach defensywa Polonii II Poznań popełniła duży błąd. Zawodniczka Polonii pozwoliła sobie sfaulować jedną z naszych zawodniczek tuż przed polem karnym.

Gwizdek, rzut wolny i jasny sygnał od sędziego. Ten wolny to ostatnia akcja tego meczu. Takiego prezentu od losu ,,Akademiczki" nie mogły zmarnować. Martyna Szymanek spokojnie spojrzała na mur, na bramkarkę i przymierzyła tak jak lubi najbardziej.
Gol na 3:3 i piękne zwieńczenie derbowego pojedynku.

I choć zespół Polonii prowadząc 3:0 był wściekły utratą punktów... A zespół KU AZS UAM Poznań FC mógł świętować udaną pogoń...

To należy obiektywnie przyznać, że remis w tym pojedynku, patrząc na dominację jednej, jak i drugiej drużyny, należy określić wynikiem sprawiedliwym.

KU AZS UAM Poznań FC - Polonia II Poznań 3:3 (0:2)
Bramki: Martyna Szymanek 60', 80', Martyna Woś 65' - Zuzanna Sawicka 8', 47', Julia Witczak 30'(k)

KU AZS UAM Poznań FC: Anna Kania - Irena Kliszcz (67' czerwona kartka), Jagoda Dziergwa (35' Weronika Kaszuba), Marika Krupska, Katarzyna Guźniczak (41' Martyna Woś), Małgorzata Kupler (68' Julia Zalozna), Julia Dobroń (68' Daria Saukens), Agnieszka Liskowiak, Wiktoria Zalozna (41' Aleksandra Bącela 41'), Martyna Szymanek, Katarzyna Wilmanowicz (55' Adrianna Łosiak)