Wersja kontrastowa

Konkurs plastyczny UAM. Wygraj hulajnogę!

Zdjęcie poglądowe/ www.spidersweb.pl/
Zdjęcie poglądowe/ www.spidersweb.pl/
Obraz

Zakład Edukacji Artystycznej WSE, zaprasza studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, studiów podyplomowych i doktoranckich wszystkich lat, kierunków i wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, do udziału w III edycji konkursu plastycznego "Studenckie impresje".

Zakład Edukacji Artystycznej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, inicjator i główny organizator konkursu plastycznego zorganizował dotąd osiem edycji Międzywydziałowego Konkursu Plastycznego z cyklu "Studenckie impresje".
W 2017 roku zmieniono formułę konkursu na uczelnianą, stwarzając możliwość udziału w nim, szerszej społeczności młodzieży akademickiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zainteresowanej problematyką sztuki i twórczości plastycznej.

Czytaj także: Tańczące skarpetki na WSE

Konkurs adresowany jest do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, studiów podyplomowych i doktoranckich wszystkich lat, kierunków i wydziałów UAM.

Tegoroczne hasło „Osobno a razem” ma na celu uruchomienie refleksji twórczej oraz stworzenie przekazów wizualnych z uwzględnieniem perspektywy indywidualnej, jak i przez pryzmat dostrzegania roli zbiorowości i zachodzących wzajemnych relacji. Dyskretna granica przebiegająca pomiędzy „osobno” a „razem” wydaje się atrakcyjna i inspirująca poprzez swój dychotomiczny charakter i niejednoznaczność pojęć. Określa obszar poszukiwań plastycznych, zakłada celowość diagnozowania rzeczywistości wewnętrznej lub zewnętrznej, zmierzając do ukazania jej ekspresyjnych transformacji. Celem konkursu jest umożliwienie studentom UAM, zaprezentowania swej artystycznej pasji, kreatywności, ciekawych rozwiązań plastycznych, wynikających z fascynacji procesem tworzenia i chęci upublicznienia własnej ekspresyjności.

Pomysłodawcą i koordynatorem ośmiu edycji Międzywydziałowego Konkursu Plastycznego z cyklu „Studenckie impresje” oraz w nowej formule uczelnianej, jest prof. UAM dr hab. Lidia Suchanek, kierownik Zakładu Edukacji Artystycznej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.

Funkcję sekretarza ponownie pełnić będzie mgr Marta Kędzia.

Termin składania prac upływa z dniem 3 kwietnia 2019 roku. Prace należy składać osobiście, na Wydziale Studiów Edukacyjnych przy ul. Szamarzewskiego 89, w Poznaniu, w budynku D

  • w każdą środę od godz.13.30 - 15.00, pok. 008
  • w każdy czwartek, od 11.30 – 15.00, sala 020

Sekretarzem konkursu jest mgr Marta Kędzia: e-mail kmarta@amu.edu.pl, tel. 606 916 888

W przypadku pytań dotyczących konkursu prosimy o kontakt z sekretarzem konkursu.

Ogłoszenie listy laureatów, wręczenie nagród i dyplomów uczestnictwa nastąpi w ramach: XXII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w dniu 10 kwietnia 2019 roku podczas uroczystego wernisażu wystawy pokonkursowej z udziałem JM Rektora i Władz Dziekańskich, społeczności akademickiej i zaproszonych gości w przestrzeniach wystawowych bud. E i D, WNS UAM.

Wydarzenia Wydział Studiów Edukacyjnych

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.