Wersja kontrastowa

Tańczące skarpetki na WSE

fot. Adrian Wykrota
fot. Adrian Wykrota

Akademicka Grupa Inicjatyw (AGI) zaprosiła studentki i studentów do wspólnej akcji "Tańczące skarpetki" na Wydziale Studiów Edukacyjnych. Uczestniczki i uczestnicy zatańczyli flash moba z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Studentki pedagogiki specjalnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych po raz kolejny solidaryzują się z osobami z zespołem Downa. 

- Staramy się jak najbardziej wspierać osoby z niepełnosprawnością - informuje Klaudia Lemiszewska, studentka III roku. - Osoby z zespołem Downa są nadal dyskryminowane, dlatego staramy się poszerzać wiedzę na ich temat, żeby społeczeństwo miało świadomość, że nie są gorszymi ludźmi.

fot. Adrian Wykrota

Czytaj też: Sztuka nie zna granic

Akcja zakładania kolorowych skarpetek nie do pary w pierwszy dzień wiosny jest prowadzona na całym świecie. Data nie jest przypadkowa - osoby z zespołem Downa w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch.

- Kiedyś ktoś wymyślił, że takie skarpetki nie pasują do siebie, tak jak osoby z zespołem Downa nie pasują do naszego społeczeństwa, ale mimo to są wesołe i kolorowe. Stwierdziłyśmy, że skoro dziś jest pierwszy dzień wiosny to zatańczymy, żeby się nim radować - podsumowała Klaudia Lemiszewska.

Wydział Studiów Edukacyjnych

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.