Już dzisiaj kolejna Noc Naukowców

Noc Naukowców Fot. Adrian Wykrota
Obraz

Już dziś kolejna Noc Naukowców. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i inne poznańskie uczelnie zapraszają wszystkich zainteresowanych na wyjątkowe wydarzenia naukowe.

Noc Naukowców 2019 to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie 27 września br. w całej Europie odbędą się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy.

Tej jedynej nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy będzie mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców.

Noc Naukowców 2019

W programie Nocy Naukowców na UAM przewidziano m.in.:

• Jak mózg rozumie język? O tym co się dzieje w mózgu kiedy czytamy;
  • Pokaz balonu na ogrzane powietrze;
  • Rośliny mięsożerne w doniczce;
  • Podróże wschodoznawcze - Czarnobyl: katastrofa i turystyka;