Już 25 lat jesteście z nami. Dziękujemy:)

Jubileusz Życia Uniwersyteckiego
Mija 25 lat od chwili, gdy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza ukazał się pierwszy numer Życia Uniwersyteckiego. Przez ten czas na łamach miesięcznika relacjonowaliśmy wydarzenia na UAM, a Życie Uniwersyteckie stało się swoistą kroniką wydarzeń Uczelni. Gdy zaczynaliśmy nie było strony internetowej, mobila czy mediów społecznościowych.

Przez te 25 lat ukazało się około 300 numerów miesięcznika, a na 10 tysiącach stron relacjonowano życie społeczności akademickiej. Następne 25 lat zapowiada się naprawdę fascynująco – szczególnie w dobie internetu i mediów cyfrowych. Przyspieszamy.
Razem z nowym numerem miesięcznika swoja premierę ma również nasza nowa strona internetowa. Pod adresem www.uniwersyteckie.pl znajdziecie Państwo najnowsze informacje z życia Uniwersytetu. Będzie to swoisty kolaż wydarzeń, opinii, spotkań, debat, prezentacji naukowych a także utrwalonych w kadrze scen z życia codziennego uczelni. To dopiero początek drogi.

Uniwersyteckie.pl choć zgubiło w tytule pierwiastek życia, tego życia będzie poszukiwać … na uczelni oczywiście. Chcemy je prezentować każdego dnia dodając nowe treści i wydarzenia. To będzie strona uczelni, jej pracowników i studentów, strona naszego wspólnego życia.
Wróćmy jednak do papieru. W najnowszym wydaniu Życia zastawiamy się nad… życiem. Piszemy o tym ile jest życia w kamieniu, o chemii życia, o życiu po życiu czy pytamy jaki jest wzór na życie. Odpowiedzi udzielają nam specjaliści z UAM. W miesięczniku znajdziecie też Państwo materiał o superlaserze, przy którym pracuje nasz człowiek – dr Wojciech Gawełda, a także informacje o skarbie wydobytym z niebytu, czyli niemal 300 zdjęciach ilustrujących życie UAM w okresie międzywojnia. To nie koniec niespodzianek.
Zapraszamy do lektury wydania i na stronę www.uniwersyteckie.pl
Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie