Innowacyjne i "zielone" projekty IDEAMU

Małgorzata Deszcz, studentka Instytutu Kultury Europejskiej UAM
Obraz

Małgorzata Deszcz, studentka komunikacji europejskiej, zajęła drugie miejsce w konkursie IDEAMU na inspirujące, innowacyjne i „zielone” projekty zmieniające przestrzeń Uniwersytetu. Już niedługo w Gnieźnie powstanie „Żywy mural”, który z jednej strony będzie zawierał instalację zieleni, a z drugiej artystyczny mural przedstawiający Marię Sklodowską-Curie. Projekt będzie łączył uczelnię z mieszkańcami Gniezna, będzie także pomostem pomiędzy tym co ludzkie a tym, co pochodzi z natury.

W odpowiedzi na konkurs IDEAMU wpłynęło 11 inspirujących projektów. Komisja konkursowa w składzie: prof. UAM dr hab. Marek Nawrocki (przewodniczący), prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk, Joanna Morawska-Jancelewicz przyznała trzy główne nagrody.

O pierwszym miejscu już pisaliśmy, zajęła je Paula Antonina Bednarz z Wydziału Biologii, za projekt „Morasko warte Poznania".

Drugie miejsce i nagroda w wysokości 6000 zł należy do Małgorzaty Deszcz, studentki Komunikacji Europejskiej, Instytutu Kultury Europejskiej UAM za projekt „Żywy mural” .

Miejsce trzecie i nagrodę w wysokości 4000 zł zdobył projekt „Zieloni w temacie” Radia Meteor.  „Zieloni w temacie” to cykl audycji radiowych dotyczących postaw, pomysłów i działań proekologicznych np. nowoczesnego recyclingu, domowych sposobów na odnawialne źródła energii. Podczas akcji promocyjnej „Tytka Meteora” radiowcy odwiedzą domy studenckie, wydziały UAM oraz inne uczelnie.

Wyróżnionym gratulujemy i czekamy na realizację!

Wydarzenia Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie