Dzień św. Patryka na UAM

Fot. Jagoda Haloszka
Obraz

17 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Tak jak w poprzednich latach, UAM przyłącza się do obchodów tego święta.

Narodowe święto Irlandii obchodzone jest w Polsce i na całym świecie. Polskie miasta biorą udział w światowej kampanii Global Greening – 17 marca podświetlają na zielono znane miejsca.

Obiekty w całej Polsce zazielenią się, dołączając do Empire State Building w Nowym Jorku, wodospadów Niagara, Moulin Rouge w Paryżu, krzywej wieży w Pizie, opery w Sydney oraz wielu innych miejsc na całym świecie.

17 marca 2020 roku budynek Collegium Minus będzie podświetlony na zielono, podobnie jak inne znane budynki na całym świecie, aby wspólnie uczcić irlandzkie święto. Lá fhéile Pádraig sona duit!

W 2019 roku, 53 miejsca w 21. polskich miastach wzięły udział w kampanii Global Greening, w tym także Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie