Dzień kandydata pełen wrażeń!

Na Wydziale Chemii miał miejsce pierwszy w historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Dzień Kandydata UAM.  Wydarzenie przyciągnęło tłumy uczniów, którzy mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną wydziałów oraz ośrodków zamiejscowych UAM.

 

- Na pomysł stworzenia takiej imprezy nie trudno było wpaść, ponieważ chodziło mi to po głowie już od kilku lat. To nie jest żadna innowacja, żaden nowy pomysł. Takie imprezy już się dzieją w kraju, m.in.  na Uniwersytecie Warszawskim, czy Uniwersytecie Jagiellońskim. Takie targi edukacyjne są swoiste - uniwersyteckie i w końcu trzeba było je zorganizować. Zaangażowanie Wydziałów, które biorą udział było ogromne. Niektóre propozycje ze względu na napięty plan musieliśmy z bólem serca odrzucić - podkreślała Marta Gruszczyńska, organizatorka wydarzenia.

W czasie Dnia Kandydata można było odwiedzić stoiska Wydziałów. Wśród nich znalazło się stoisko Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, które zaprezentowało swoją ofertę dydaktyczna oraz... drony, które stworzone są do przenoszenia ciężkiego sprzętu Zaprezentowano również na żywo obraz przetworzonych danych pozyskanych z drona, który latał nad Wydziałem Chemii. Natomiast podczas odwiedzin na stoisku Wydziału Prawa i Administracji można było przymierzyć togi adwokackie, prokuratorskie i radcowskie. Jak zawsze furorę robił Wydział Chemii, który serwował swoje mistrzowskie lody tworzone z azotu.

Czytaj również: Uniwersytet Poznański zakwitnie na Jubileusz

Oprócz zwiedzenia stoisk, przyszli studenci mieli szansę poczuć się jak prawdziwi studenci UAM. W salach wykładowych mogli wysłuchać prawdziwych wykładów, czy wziąć udział w warsztatach.

- Dzisiaj opowiem o tym, ile chemii jest w naszych łzach oraz jakiego typu mogą to być łzy - mówił dr Grzegorz Krzyśko z Wydziału Chemii.

Uczniowie zgodnie twierdzili, że oferta jaką przedstawił Uniwersytet im. Adama Mickiewicza przerosła ich najśmielsze oczekiwania.

- Bardzo mi się podoba Wydział Nauk Społecznych i najbardziej oferta psychologii. Jeszcze nie wiem, co chcę robić w przyszłości, ale ta oferta podsunęła mi kilka pomysłów - mówiła Dagmara, która na Dzień kandydata przyjechała z Leszna.

- Nam najbardziej podobało się stoisko Wydziału Matematyki i Informatyki oraz Fizyki. Jesteśmy z technikum informatycznego i to co zaprezentowały te stoiska najbardziej przyciągnęło naszą uwagę - mówili uczniowie z Chodzieży.

Życie Ogólnouniwersyteckie