165 lat Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk

Prof. Filip Kaczmarek Fot. Adrian Wykrota

W siedzibie PTPN miała miejsce konferencja prasowa poświęcona 165-leciu zacnego towarzystwa. Jego prezes, prof. Filip Kaczmarek przedstawił plan obchodów, którego kulminacyjny moment nastąpi już w przyszłym tygodniu, a związany jest z galą w Auli UAM.

Konferencja prasowa prezesa PTPN

W trakcie Gali Jubileuszowej wybrzmi między innymi  przygotowany specjalnie na tę okoliczność przez Filharmonię Poznańską koncert ,,Muzycy – naukowcom’’. Wśród utworów znajdzie się kompozycja Johanna Straussa, która miała swą premierę dokładnie 165 lat temu. Wśród wykonawców znajdą się Marcin Herman (skrzypce), dyrygent Ariel Zuckermann i wspomniana orkiestra.

Będą też wyróżnienia PPNT, Medale Bene Merentibus i Nagrody Naukowe im Augusta Cieszkowskiego. A już jutro w murach PTPN rozpoczyna się specjalna konferencja naukowa poświęcona jubileuszowi. W trakcie kolejnych miesięcy zaplanowano miedzy innymi wystawy, a także V Konkurs na najlepszą publikację o Wielkopolsce.

Patronat nad obchodami objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Prezydent Miasta Poznania.

Czytaj też: Biblioteka PTPN pokazuje swoje skarby

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie