Przedszkole uniwersyteckie otwarte

Mała Antosia w towarzystwie Pani Rektor prof. Bogumiły Kaniewskiej i prof. Hieronima Maciejewskiego - dyrektora Poznańskiego Parku Naukowo-Technologiczny oficjalnie przecięła wstęgę inaugurując tym samym działalność pierwszego w Poznaniu Niepublicznego Przedszkola Uniwersyteckiego.

Uroczystość otwarcia długo wyczekiwanej placówki rozpoczęła się dziś (1 września) równo o 11:00 na Kampusie Morasko, w domu studenckim Meteor, gdzie mieści się przedszkole.

W inauguracji obok Pani Rektor udział wzięło grono prorektorów UAM - profesorowie: Joanna Wójcik, Tadeusz Wallas oraz Przemysław Wojtaszek, a także przedstawiciele PPN-T oraz grono świeżo upieczonych przedszkolaków z rodzicami.

Przedszkole jest wspólnym przedsięwzięciem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego i UAM. Placówka prowadzona będzie w oparciu o autorską koncepcją edukacyjną stworzoną we współpracy z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. Jak zapewniała w trakcie swojego wystąpienia dyrektorka przedszkola program edukacyjny placówki promuje obraz dziecka oparty na założeniu, że dzieci są małymi badaczami, rozwiązując problemy aktywnie szukają odpowiedzi na interesujące ich tematy.

W trakcie uroczystości Pani Dyrektor oprowadziła gości po przestronnych salach i ogrodzie przynależnym do placówki. Spore zainteresowanie wzbudziły poziomki i porzeczki znajdujące się w ogródku a także miejsce przeznaczone na sezonowe warzywa.

zob. też Przedszkole Uniwersyteckie na Morasku

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie