Prof. Mieke Bal na Wydziale Nauk o Sztuce

Wykłady prof. Mieke Bal     Fot. Marcin Sokalski
Wykłady prof. Mieke Bal Fot. Marcin Sokalski
red

Instytut Kulturoznawstwa oraz Instytut Historii Sztuki UAM zaprosiły na wykłady otwarte prof. Mieke Bal, połączone z projekcją filmów jej współautorstwa, stanowiących istotny komentarz na temat współczesnej kondycji humanistyki i kultury. Spotkania zorganizowane były w ramach projektu Akademicki Poznań.

Wykłady prof. Mieke Bal     Fot. Marcin Sokalski

Mieke Bal jest jedną z najbardziej wpływowych i rozpoznawalnych teoretyczek w dziedzinie cultural i visual studies, kuratorką wystaw a także artystką, twórczynią instalacji wideo, emerytowaną profesorką Uniwersytetu Amsterdamskiego, założycielką Amsterdam School for Cultural Analysis. Jest autorką wielu przełomowych książek łączących historię sztuki, literaturoznawstwo i studia kulturoznawcze, takich jak Quoting Caravaggio. Contemporary Art, Preposterous History (1999), Travelling Concepts in the Humanities (2002) a ostatnio Image-Thinking. Artmaking as Cultural Analysis (2022).

Wydarzenia Wydział Nauk o Sztuce