Prof. Jakub Rybka z pieczęcią

Prof. Jakub D. Rybka, otrzymał Srebrną Pieczęć  Fot. Łukasz Gdak
Prof. Jakub D. Rybka, otrzymał Srebrną Pieczęć Fot. Łukasz Gdak
red
Zastępca dyrektora Centrum Zaawansowanych Technologii UAM,  prof. UAM dr hab. inż. Jakub Dalibor Rybka, otrzymał Srebrną Pieczęć Miasta Poznania. Srebrna Pieczęć jest przyznawana osobom stanowiącym wzór tradycyjnych, poznańskich cnót, które w sposób wyjątkowy zaistniały w świadomości mieszkańców stolicy Wielkopolski.
Nagroda została ustanowiona z okazji 750-lecia Lokacji Miasta Poznania.

Profesor UAM dr hab. inż. Jakub Dalibor Rybka jest związany z UAM od 2013 roku. Studia licencjackie, magisterskie oraz doktoranckie ukończył na Universitat fur Bodenkultur Wien w Austrii. Po kilku latach pracy na rzecz UAM procedura habilitacyjna ukończona została na Wydziale Biologii UAM. Naukowo zajmuje się wykorzystaniem nanomateriałów w biotechnologii oraz inżynierii biomedycznej. Prywatnie, głowa rodziny, ojciec bliźniaków (Władysława oraz Witolda) w wieku przedszkolnym oraz fan youngtimerów marki Mercedes-Benz.
Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie