Konkurs NCN, Miniatura 7 rozstrzygnięty. UAM doceniony

fot. Adrian Wykrota
Obraz
Są rozstrzygnięcia w konkursie NCN Miniatura 7. Wśród ponad 70 laureatek i laureatów znajdujemy osoby z UAM, które dzięki wsparciu finansowemu będą mogły zrealizować badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe i wyjazdy badawcze lub konsultacyjne...

Laureatkami i laureatami zostali:
dr Joanna Nowak-Michalska, dr hab. Joanna Kic-Drgas Wydział Neofilologii UAM
dr Sebastian Szewczyk Wydział Fizyki UAM
dr Monika Karolina Szymczak-Cendlak Wydział Biologii UAM

W sumie 71 badaczek i badaczy z całej Polski zrealizuje pojedyncze działania naukowe dzięki finansowaniu z NCN w czwartej rundzie konkursu MINIATURA 7. Przykładowo, w obszarze nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce do finansowania zakwalifikowano 23 działania. Wśród nich są badania dotyczące literaturoznawstwa. Nad problematyką przekładu niestandardowych odmian języka pochyli się dr Joanna Nowak-Michalska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jak podaje NCN, naukowczyni na przykładzie wybranych dzieł literatury argentyńskiej przeanalizuje tłumaczenie lunfardo, czyli żargonowej formy języka hiszpańskiego używanej w Buenos Aires na język polski.
Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie