Wersja kontrastowa

Jest już czerwcowe ,,Życie Uniwersyteckie’’

Życie Uniwersyteckie. Czerwiec 2023
Życie Uniwersyteckie. Czerwiec 2023
Obraz

W najnowszym wydaniu Życia Uniwersyteckiego na okładce króluje prof. UAM Agnieszka Janiak. Jej kryształowe odkrycie doczekało się publikacji w Nature i jest to publikacja niezwykła. Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania „Życia Uniwersyteckiego”.

Życie Uniwersyteckie 2023

Nowy numer jest już gotowy do pobrania TUTAJ

 

A w numerze między innymi:

Profesor UAM Agnieszka Janiak z Wydziału Chemii zadebiutowała na łamach „Nature”. Wprawdzie o debiutach raczej nie piszemy, ale jeśli wziąć pod uwagę, że w całej historii naszej uczelni takich debiutów było nieco ponad dwadzieścia to sprawa staje się poważna. Jej ,,Kryształowe odkrycie’’ dokonało się w RPA, a współsprawcą ,,naukowego zamieszania’’ stał się prof. Marcin Kwit.

Nie ma tematu głośniejszego w ostatnim czasie niż ChatGPT. O jego wpływie na teraźniejszość, ale i zagrożeniach rozmawiamy z prof. Krzysztofem Jassemem z Wydziału Matematyki i Informatyki.

Z kolei prof. Mirosław Pawlak z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu zajął pierwsze miejsce w rankingu Education na najczęściej cytowanego naukowca UAM. Jak to się stało, dowiecie się Państwo z rozmowy z naukowcem.

Wśród bohaterek i bohaterów czerwcowego wydania „Życia Uniwersyteckiego” są także: prof. UAM Monika Bobako z Pracowni Pytań Granicznych, prof. Magdalena Arasimowicz-Jelonek z Wydziału Biologii, zespół prof. Tadeusza Stryjakiewicza z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, dr Rafał Kukawka z PPNT, prof. Piotr Śniedziewski z Instytutu Filologii Polskiej, dr Kamila Kłudkiewicz z Instytutu Historii Sztuki, prof. UAM Krzysztof Hajder z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, dr Paweł Kida z Wydziału Neofilologii oraz laureaci pierwszej edycji programu „Perły nauki”: Wojciech Wysoczański, Karolina Król i Sergiusz Napierała.

 

Zapraszamy do lektury.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.