Wersja kontrastowa

EKOsztafeta z UAM pod raz drugi

16 czerwca na uniwersyteckim stadionie lekkoatletycznym odbyła się druga edycja EKOsztafety UAM, w której wzięli udział uczniowie z wielkopolskich szkół.

Dla podkreślenia ekologicznego i prozdrowotnego charakteru zawodów, uczniowie podczas sztafety zamiast pałeczki przekazywali sobie gałązkę rabarbaru. Przed biegiem zwiedzali obiekty sportowe UAM, a po zawodach odbył się mały piknik.

Spotkanie otworzyła prorektorka UAM, prof. Joanna Wójcik. Rozgrzewkę do sztafety prowadziła Karolina Nadolska, lekkoatletka i uniwersytecka olimpijka.

Najlepsi okazali się uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu (1. miejsce), Zespołu Szkół z Mogilna (2. miejsce) oraz XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu (3. miejsce).

Zwycięskie drużyny otrzymały statuetki wykonane przez studentki i studentów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu. Prace zostały wykonane w Pracowni Rzeźby, pod kierunkiem prof. UAM dr hab. Marii Podskarbi-Hebisz oraz dr Lidii Głazik.

Zawody zorganizowały wspólnie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz zespół UAM dla Najlepszych. Projekt UAM dla Najlepszych zainicjowany został w 2018 roku. Jego celem jest dotarcie do ambitnych i pełnych pasji uczennic i uczniów oraz zachęcenie ich do studiowania na UAM, a także nawiązanie trwałych i partnerskich relacji ze szkołami – nauczycielkami i nauczycielami.

Wydarzenia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.