Babskie granie po raz drugi

Kobiecy aspekt w sporcie - to hasło przyświecało drugiej edycji wydarzenia Babskie granie czyli seminarium naukowo-sportowego połączonego z turniejem futsalu, zorganizowanego w hali widowiskowo-sportowej Studium Wychowania i Sportu UAM.

Wydarzenie, które odbyło się 23 marca rozpoczęła konferencja naukowa "Kobiecy aspekt w sporcie". Podczas niej osoby związane ze sportem i kadra naukowa naszego Uniwersytetu oraz Akademii Wychowania Fizycznego przedstawiły zagadnienia dotyczące m.in. społecznych konstrukcji kobiecości, roli rodziny i związków sportowych, sportu kobiet w Islamie, rozwoju piłki kobiecej, czy też aspektów związanych z polityką równościową i antydyskryminacyjną UAM.

Po konferencji odbył się turniej futsalu, w którym uczestniczyły studentki, pracowniczki Uniwersytetu oraz wszystkie kobiety zainteresowane wydarzeniem i pragnące wspólnie aktywnie spędzić czas. Zawody przeprowadzono pod nazwą "O puchar pierwszej rektorki UAM prof. dr. hab. Bogumiły Kaniewskiej". Wzięło w nim udział sześć drużyn, wśród nich debiutująca ekipa Centrum Marketingu. Zwyciężyła drużyna Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej UAM.

Wydarzenie zorganizowali: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej UAM.