"Art in Times of War" in memoriam Jędrzejowi Stępakowi

Można już oglądać wystawę "Art in Times of War", którą przygotował zmarły dwa tygodnie temu prof. Jędrzej Stępak wraz z naukowcami i artystami z Ukrainy. Ekspozycję otwartą na Wydziale Studiów Edukacyjnych poświęcono pamięci uznanego artysty przestrzeni.

Na wystawę złożyły się tkaniny artystyczne oraz obrazy autorstwa prof. Romana Jaciva, prof. Zenoviyi Shulhy z Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych oraz prof. Jędrzeja Stępaka z WSE. Ekspozycję uroczyście otwarto 24 maja w holu Collegium im. Floriana Znanieckiego na kampusie Ogrody.

Wernisażowi towarzyszyły panel dyskusyjny prowadzony przez prof. Agnieszkę Gromkowską-Melosik i dr. hab. Bartosza Hordeckiego. Zebrani wspominali profesora Stępaka, a także wymieniali się przemyśleniami na temat sztuki w czasach wojny. W dyskusji obok artystów z Ukrainy wzięli udział menedżerowie sztuki: Przemysław Cepak, Marcin Kubicki i Lucjan Wygnaniec.

Odbył się również performance autorstwa mgr Stefaniyi Abbasovej, dr Anny Sokołowskiej i mgr Kamila Wnuka polegający na tworzeniu wspólnej tkaniny, który wpisał się w ideę projektu "Migration from Ukraine in media coverage – people, frames, narratives" finansowanego przez NCBiR.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną uczcić pamięć prof. Jerzego Stępaka do obejrzenia wystawy.