Akademik Jowita zostaje!

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusz Wieczorek  Fot. YT
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusz Wieczorek Fot. YT
- Jowita zostaje - zaznaczył Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusz Wieczorek na konferencji po spotkaniu z okupującymi DS Jowita studentami i JM Rektor UAM, prof. Bogumiłą Kaniewską. - Traktuję to jako uzgodnienie, którego dokonaliśmy z władzami uczelni, protestujący o tym wiedzą.

- Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Panu Ministrowi, który zdecydował się tak szybko przyjechać do Poznania, żeby pomóc w rozstrzygnięciu tego problemu - powiedziała Rektor Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Magdalena Kalbarczyk, jedna z protestujących studentek podkreśliła, że DS Jowita stał się symbolem oddolnego ruchu studenckiego. - Pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć i stworzyć samoorganizującą się społeczność. Walczymy przede wszystkim o postulaty socjalne czyli tanie akademiki dla wszystkich, zwiększenie stypendiów socjalnych.

Minister Wieczorek powiedział, że uczelnia wystąpi do ministerstwa jeszcze w tym roku i dostanie pieniądze na projekty techniczne, tak żeby można było natychmiast, po przygotowaniu projektu, wystąpić o pozwolenie na budowę.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie