Nauka

Fotografia w nagłówku
redakcja
Dr Agnieszka Eleonora Zwolińska z Wydziału Biologii oraz mgr Ruxandra Ana z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa zostały laureatkami tegorocznej edycji konkursu NCN Sonatina 5
Fotografia w nagłówku
redakcja
Wraz z nadejściem upałów niektóre zbiorniki wodne opanowały sinice. Naukowcy z Wydziałów Biologii i Chemii UAM uczestniczą w projekcie, którego celem jest stworzenie mapy zakwitów. Każdy, kto przebywa nad wodą i dostrzeże to zjawisko, może przesłać informację i pomóc
Fotografia w nagłówku
Szymon Zdziebłowski
Pierwsze monumentalne grobowce megalityczne sprzed kilku tysięcy odkryto w Wielkopolsce dopiero w XXI w. Zdaniem archeologów jest ich jednak zdecydowanie więcej, dlatego rozpoczęli ich poszukiwania. Pierwsze wyniki prac naukowców z UAM są obiecujące.
Fotografia w nagłówku
Anna Borowiak
25 czerwca w dawnym Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas kierunek filologia koreańska otrzymał dwa Certyfikaty Akredytacyjne ─ za studia I oraz II stopnia. Ponadto studiom I stopnia przyznano Wyróżnienie Nadzwyczajne „Laur Europejski”.
Fotografia w nagłówku
Biuro Prasowe UAM
Jeszcze do jutra 23 lipca kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie mają czas na potwierdzenie chęci studiowania na danym kierunku i przekazanie dokumentów.
Fotografia w nagłówku
Aleksy Szymkiewicz
- Szczepienia przeciwko koronawirusowi stworzyły zarówno szansę na przywrócenie festiwali do życia, jak i stały się zarzewiem konfliktu - pisze Aleksy Szymkiewicz, doktorant w Instytucie Antropologii i Etnologii, który bierze udział w projekcie “Festiwalizacja wartości".