Nauka

Fotografia w nagłówku
redakcja
Po raz 14. przyznano stypendia dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy podjęli studia na poznańskich uczelniach. W tym roku akademickim ze wsparcia naukowego skorzysta piętnastu studentów z UAM.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Dziś ruszyła II Międzynarodowa Letnia Szkoła  (II International Summer School - Scientific excellence - origins, research, results) przeznaczona dla doktorantów UAM. Tegoroczna edycja wydarzenia jest poświęcona źródłom  i rezultatom doskonałości naukowej.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
- Zielono-niebieska infrastruktura wymaga niezagospodarowanych, wręcz półdzikich terenów. Bądźmy bliżej spontanicznej przyrody, bo bardzo się od niej oddaliliśmy. Z prof. Iwoną Markuszewską o krajobrazie emocjonalnym i nie tylko rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
W Poznaniu obserwujemy silny wzrost stężenia ziaren pyłku platana oraz roślin z rzędu cyprysowców w powietrzu. - Sami kształtujemy aerobiologiczne środowisko, w jakim żyjemy - mówi dr Łukasz Grewling, kierownik Laboratorium Aerobiologii UAM.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Z dr. Pawłem Korpalem z Wydziału Anglistyki rozmawia Krzysztof Smura.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Prof. Hieronim Maciejewski, nowy szef Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego 
przejął ,,firmę’’ po prof. Jacku Gulińskim. Była to zmiana ze wszech miar naturalna. Panowie pracowali ze sobą od samego początku PPNT i jak sami przyznają, ich naukowa genealogia wywodzi się...