Życie Uniwersyteckie Nr 4/2007

4 - 5 | Anglistyka z klasą
Wszyscy wiemy, że poznańska anglistyka jest dobra. Jednak jak bardzo dobra, wielu z nas uświadomi może dopiero fakt, że od Państwowej Komisji Akredytacyjnej otrzymała ocenę wyróżniającą.

SPOTKANIA
6 - 7 | Udane mówienie
Jak mówić do innych – studentów, współpracowników, podwładnych, przełożonych wyborców itp. – by być słyszanym i rozumianym, by odbiorcy nie ziewali z nudów, jak „nie podpaść” podczas obrony pracy magisterskiej

lustracja
8 - 9 | Lustracja tak, ale
Na Uniwersytecie poznańskim, podobnie jak i w całym środowisku naukowym i akademickim – trwają debaty o lustracji i trybie jej przeprowadzania. Temat jest gorący, niejednoznaczny, wzbudzający wiele emocji.

10 | Uniwersytet na progu przemian
O formach promocji oferty edukacyjnej UAM z prof. UAM dr. hab. Ryszardem Naskręckim, dziekanem Wydziału Fizyki rozmawia Magdalena Ziółek

na wystawie
11 | Ginący świat storczyków

Temat z okładki
12 - 13 | "Drzwi otwarte" w dobie Uniwersytetu otwartego

na swoim
14 - 15 | Na własny rachunek
Zdziwienie budzą studenci - śmiałkowie, którzy już podczas studiów otwierają własne firmy.

Pasje
17 | Historia na żywo
Rozmowa z Michałem Różyńskim ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Odwach”, studentem IV roku historii na UAM

Zbliżenia
19 | Wszechstronni rusycyści
„KOPPP stał się instytutową <<szufladą>>, skarbnica naszych myśli ułożonych w strofach wierszy czy fragmentach prozy”

Skarby Biologów
20 | Od czaszek po roztocza.
Zbiory przyrodnicze Wydziału Biologii UAM to zbiór skarbów, robiących wrażenie nawet na laiku

22 | Pod australijskim niebem
Zapiski z podróży koncertowej Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w dniach 28.01.- 21.02.2007 r.
Fotografia okładki
Okładka Życie Uniwersyteckie