WPiA. Naukowcy dyskutują o kształceniu doktorantów

fot. Adrian Wykrota
Obraz

Na Wydziale Prawa i Administracji UAM naukowcy dyskutują o wyzwaniach związanych z kształceniem doktorantów w Europie. Spotkanie zorganizowała SGroup (Santander, European Universities’ Network), Grupa Compostela oraz UAM.

Eksperci z renomowanych europejskich uniwersytetów (m in. ze Szwecji, Węgier, Holandii, Hiszpanii i Niemiec) omawiają praktyczne doświadczenia dotyczące edukacji doktorantów. Szczególną uwagę zwrócono na strukturę szkół doktorskich oraz relacje między doktorantem i przełożonym.

Spotkanie na temat edukacji doktorantów

Czytaj też: Szkoła Doktorska - nowa jakość i wyzwania

Spotkanie ma charakter warsztatowy i skierowane jest do zastępców rektorów, dziekanów studiów podyplomowych i szefów szkół doktoranckich. Każdy z uczestników ma możliwość zadawania pytań, zaprezentowania własnych poglądów i wymiany doświadczeń.

Spotkanie na temat edukacji doktorantów

Nauka Wydział Prawa i Administracji