WNS. Prof. Brzeziński odebrał honoris causa

fot. Bartosz Proll, UMCS

Prof. Jerzy M. Brzeziński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Wyróżnienie zostało wręczone 12 grudnia w Lublinie.

Wyróżnienie przyznano w uznaniu za niezwykle bogaty dorobek naukowy w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, stworzenie metodologii badań naukowych współczesnej polskiej psychologii i innych nauk społecznych, wypracowanie standardów etyki procesu badawczego oraz diagnozy psychologicznej, współtworzenie modelu kształcenia w zakresie psychologii, ogromne zasługi w kształceniu studentów i rozwijaniu polskiej kadry naukowej w zakresie psychologii, opracowanie roli i misji uniwersytetu w zmieniającym się świecie, a także za owocną współpracę z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS.

Prof. Brzeziński, doktor honoris causa UMCS