WNS. Doktorant z nagrodą za esej metaekonomiczny

Franciszek Chwałczyk
Obraz

Franciszek Chwałczyk napisał najlepszy esej metaekonomiczny. Zdobył pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Polski Instytut Ekonomiczny. Doktorant w Zakładzie Kulturowych Studiów Miejskich w Instytucie Kulturoznawstwa WNS UAM jest absolwentem kulturoznawstwa i kognitywistyki.

Tekst zatytułowany „Miary jako modele pośredniczące między gospodarką a ekonomią” przyniósł Franciszkowi Chwałczykowi zarówno pierwsze miejsce w konkursie, jak i nagrodę finansową - 5000 zł brutto.

Czytaj: Nasi doktoranci wśród zwycięzców

Konkurs na esej metaekonomiczny organizują: Polski Instytut Ekonomiczny i Polska Sieć Filozofii Ekonomii, Wydawnictwo Copernicus Center Press i Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w ramach seminarium filozoficzno-ekonomicznego Studenckiego Koła Naukowego Ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w dniu 7 grudnia o godz. 16:30 (SGH Budynek C, Al. Niepodległości 128). Gościem specjalnym uroczystości będzie prof. Deirdre McCloskey, która wygłosi wykład „On the importance of philosophy and history in economics”.

Nauka Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa