Wersja kontrastowa

Uniwersytet Otwarty UAM miał już ponad 20 tysięcy słuchaczy

prof. Witold Mazurczak Fot. Adrian Wykrota
prof. Witold Mazurczak Fot. Adrian Wykrota
Prof. UAM dr hab. Witold Mazurczak

Uniwersytet Otwarty UAM rozpoczął szósty rok swojej działalności. Przez 5 lat na kursy zapisało się ponad 20 tysięcy osób. Uniwersytet Otwarty znalazł już swoje trwale i widoczne miejsce w życiu naszej uczelni i naszego miasta. 

Od 22 października rozpoczęły się zajęcia w trymestrze jesiennym. Uruchomiliśmy 43 kursy dla ponad 800 słuchaczy. To rekordowy trymestr w naszej historii. Nie byłoby to możliwe bez współpracy z Państwem, pracownikami UAM. W naszym projekcie do tej pory uczestniczyło ok. 500 wykładowców. Wszystkim, którzy podjęli się trudu przygotowania i prowadzenia zajęć bardzo dziękujemy. 

Nie spoczywamy na laurach. Rok akademicki dzieli się u nas na trzy trymestry – jesienny, zimowy i wiosenny. Obecnie przygotowujemy się więc do organizacji zimowego trymestru. Zwracamy się jeszcze raz do wszystkich naszych dotychczasowych wykładowców z prośbą o pomoc w przygotowaniu oferty programowej. Zaprezentowanie atrakcyjnych propozycji dla mieszkańców Poznania pozwoli nam utrzymać ich zainteresowanie naszą uczelnią i umożliwi kontynuację naszego projektu.  

Zapraszamy do zgłaszania swoich propozycji kursów do 8 listopada za pośrednictwem wyznaczonego Pełnomocnika Wydziału lub bezpośrednio na adres internetowy Biura Uniwersytetu Otwartego: uo@amu.edu.pl. Nowa oferta zostanie przedstawiona na stronie internetowej UO UAM na początku grudnia. Trymestr zimowy rozpocznie się w trzeciej dekadzie stycznia 2022 roku. 

Koronawirus nie ustępuje, oczywiście nie wiemy co będzie zimą. Dlatego prosimy autorów kursów, by w swoich deklaracjach zaznaczyli, na ile jest możliwe ich przeprowadzenie w trybie kształcenia zdalnego 

Przypominamy: 

Oferujemy kursy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich, trwające najczęściej od 15 do 30 godzin. Spotkania odbywają się najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy. Wykładowcy otrzymują wynagrodzenie - stawki brutto za 45 minut zajęć w tym roku wynoszą odpowiednio: samodzielny pracownik naukowy – 110 zł, adiunkt – 90 zł, doktorant – 70 zł. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem:  [../../../../strony/wykladowcy]https://uo.amu.edu.pl/strony/wykladowcy oraz  na naszej stronie internetowej: www.uo.amu.edu.pl

Serdecznie zachęcamy Państwa do kontynuowania współpracy z Uniwersytetem Otwartym UAM. 

Nauka Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.