Wersja kontrastowa

UAM wśród trzech najlepszych uniwersytetów w kraju

 fot. nadesłane
fot. nadesłane

Znamy wyniki tegorocznego Rankingu Perspektyw – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajął 3. miejsce wśród uniwersytetów! Jest także 5. uczelnią w kraju. Oznacza to, że UAM utrzymał swoją silną pozycję w zestawieniu. 

Ponadto, 7 kierunków studiów na UAM zostało uznanych za najlepiej prowadzone kierunki w całej Polsce. Są to: filologia angielska, filologie obce, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, pedagogika, pedagogika specjalna oraz turystyka i rekreacja.

UAM w Rankingu Perspektyw wyprzedziły Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski, a w ogólnej klasyfikacji uczelni akademickich także Politechnikę Warszawską i Akademię Górniczo-Hutniczą z Krakowa. 

Mocna pozycja naszej uczelni w Rankingu Perspektyw nieustannie cieszy, a ocena kierunków potwierdza wysoką rangę kształcenia na UAM – komentuje na gorąco wyniki rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki. – Od 10 lat znajdujemy się wśród trzech najlepszych uniwersytetów w kraju. Pamiętajmy, że trudno nam, jako uniwersytetowi klasycznemu, konkurować z uczelniami technicznymi. Gratuluję zarówno tym, którzy nas wyprzedzili, jak i wszystkim uczelniom, które odniosły sukces w tegorocznym Rankingu – dodaje rektor UAM. 

Całe zestawienie znajduje się na stronie: http://ranking.perspektywy.pl/2020/ 

 

Nauka Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.