UAM w ósmej setce świata i czwarty w Polsce

Fot. Adrian Wykrota

Jak informuje portal naukawpolsce.pl dwie polskie uczelnie - Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński - znalazły się w rankingu szanghajskim (ARWU), prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata. UW podobnie jak w poprzednim roku został sklasyfikowany w czwartej setce, zaś UJ - w piątej. UAM klasyfikowany jest jako trzecia polska uczelnia i zajął miejsce w ósmej setce rankingu.

Academic Ranking of World Universities (ARWU), znany również jako Lista Szanghajska, to publikowany od 2003 r. ranking najlepszych szkół wyższych na świecie. Przygotowuje go Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju.

W tegorocznym rankingu po raz 16. za najlepszą uczelnię świata został uznany amerykański Harvard. Na drugim i trzecim miejscu, tak jak w ubiegłym roku, znalazły się: amerykański Stanford oraz brytyjski Cambridge.

Więcej na stronie Nauka w Polsce

Nauka Ogólnouniwersyteckie