Trzy razy po 3,5 miliona. Granty dla UAM!

Dr. Kragh drugi z lewej
Obraz

Wśród zdobywców grantów w ostatnim konkursie w programach TEAM, TEAM-TECH oraz TEAM-TECH Core Facility Fundacji na rzecz Nauki Polskiej znalazło się kilku pracowników UAM. Wśród nich grant w programie TEAM zdobył dr hab. Timme Ulrich Kragh z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wraz ze swoim sześcioosobowym zespołem Kragh ‘’podejmie pionierską próbę szeroko zakrojonego porównania najważniejszych poglądów o kluczowym znaczeniu dla myślenia historycznego w tradycjach historycznych Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej’’.

W sumie na badania zespół z Neofilologii otrzyma 3,5 miliona złotych.

Warto dodać, że na innowacyjne prace prowadzone w 17 zespołach badawczych Fundacja przeznaczy prawie 59 mln zł ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Czytaj też: Siedmioro wspaniałych z diamentowymi grantami

Wśród laureatów piątego konkursu w programie TEAM znalazły się też zespoły pod kierunkiem dr hab. Krzysztofa Sobczaka realizujący projekt pt. „Patogeneza w oparciu o RNA z ekspansją powtórzeń trinukleotydów – mechanizmy i strategie leczenia”

Krzysztof Sobczak

oraz projekt kierowany przez dr. hab. Piotra Ziółkowskiego pt. „Identyfikacja czynników chromatynowych wpływających na rekombinację mejotyczną u roślin” Każdy z nich również otrzyma po 3,5 miliona złotych wsparcia. Serdecznie gratulujemy