Wersja kontrastowa

Sztuka nie zna granic

Na Wydziale Studiów Edukacyjnych ma miejsce II Konferencja naukowa pt. "Sztuka nie zna granic", zorganizowana przez Zakład Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej. Wykładom i warsztatom towarzyszy specjalna wystawa "Dziedzictwo natury", której autorami są główni goście konferencji - prof. Francisco Villerreal oraz prof. Mariola Kwasek-Villerreal z Universidad San Francisco de Quito z Ekwadoru.

Konferencja naukowa jest drugą z cyklu programu "Sztuka nie zna granic", podczas którego organizatorzy chcą. zaprezentować sztukę niekonwencjonalną, współczesną, która jest trudna w odbiorze dla studentów, czy wykładowców.

- To przedsięwzięcia ma charakter interaktywny, a mianowicie polega na wyjeżdżaniu i zapraszaniu gości. W programie znajdują się warsztaty dla studentów oraz pracowników naszego Wydziału - podkreśla prof. UAM dr. hab. Jędrzej Stępak, kierownik Zakładu Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej.

Czytaj również: Prof. Pyżalski otrzymał prestiżową nagrodę od NASK

Głównymi gośćmi wydarzenia byli prof. Francisco Villerreal oraz prof. Mariola Kwasek-Villerreal, założyciele Universidad San Francisco de Quito z Ekwadoru:

- Podczas naszego wykładu chcemy pokazać, że każdy student u nas musi być interdyscyplinarny. Nie ważne czy to finansista czy matematyk, to każdy na naszym  Uniwersytecie musi zaliczyć nasze artystyczne przedmioty - mówiła prof. Mariola Kwasek-Villerreal.

Oprócz wykładu goście podczas spotkania poprowadzą również warsztaty dla pracowników oraz studentów z makramy oraz umiejętności zastosowania barwy w kompozycji artystycznej, czy warsztat umiejętności zastosowania koloru w kompozycji przestrzennej.

- Chcemy pokazać podstawy, kompozycję, kolor, teksturę. To jest jak z nauką języka, najpierw musi być alfabet, a później jeśli się komuś spodoba będzie brnął dalej - podkreśliła prof. Mariola Kwasek-Villerreal.

Konferencji towarzyszy wystawa pt. "Dziedzictwo natury" namalowana przez gości konferencji, która znajduje się w holu przy Auli WSE UAM oraz bud. E.

- Mój mąż Francisco przedstawił na niej akwarele, które są ściśle związane z tematyką Ekwadoru, przyrodą, bądź kulturą. Ja natomiast zaczęłam próbować swoich sił w grafice artystycznej - dodała prof. Kwasek - Villerreal

Nauka Wydział Studiów Edukacyjnych

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.