Siedmioro wspaniałych z diamentowymi grantami!

Diamentowy grant

Siedmioro wybitnych studentów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzyma nawet do 220 tys. złotych na badania, które pozwolą im na otwarcie drzwi do kariery naukowej. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, po raz VII, rozstrzygnął konkurs w ramach programu Diamentowy Grant.

Studenci naszego Uniwersytetu otrzymali siedem grantów, w tym:

Wydział Biologii  - Pani Joanna Sokołowska i Pan Mateusz Zmudziński

Wydział Chemii - Pani Małgorzata Elżbieta Bołt i Pan Dawid Marcinkowski

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej - Pani Agnieszka Aneta Waligóra

Wydział Fizyki - Pani Karolina Jadwiga Dziadura

Wydział Historyczny - Pan Marcin Paweł Mielewczyk

W ramach VII edycji tego konkursu wyłoniono 80 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 80. Otrzymają oni środki na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu otrzymają wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie. Studenci UAM złożyli 18 wniosków grantowych, co daje skuteczność 38,9%, przy średniej skuteczności w całym konkursie 37,3%. Laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym.

Czytaj też: Diamentowy grant otwiera drzwi do kariery

Nauka Ogólnouniwersyteckie