Ranking Times Higher Education 2021. UAM utrzymuje pozycję

Times Higher Education

Znamy wyniki prestiżowego rankingu Times Higher Education by Subject 2021. UAM utrzymał swoją mocną pozycję w stosunku do zeszłego roku  w obszarach:

Arts & Humanities (401-500)

Education (301-400)

Life Sciences (501-600)

Physical Sciences (601-800)

Ponadto w dziedzinie nauk społecznych (Social Sciences) odnotowaliśmy wzrost z pozycji 501-600 na miejsce 401-500.

THE Rankings by Subject obejmuje 11 obszarów tematycznych, wskazując najlepsze miejsca do podjęcia studiów w danej dyscyplinie. W tegorocznym rankingu sklasyfikowano rekordowe 1512 uniwersytetów w co najmniej jednym obszarze tematycznym.

W najwyżej notowanych dziedzinach Education i Social Sciences UAM zajmuje 1 miejsce w kraju. W pozostałych wyżej wymienionych obszarach plasujemy się na 2 miejscu, tuż za Uniwersytetem Warszawskim.

Najlepszymi uniwersytetami na świecie, biorąc pod uwagę czołowe miejsca we wszystkich 11 ocenianych dziedzinach, są niezmiennie Oxford University, Stanford University i Harvard University – pierwsza trójka rankingu światowego.

Na uwagę zasługują także wyniki opublikowanego 20 października br. zestawienia Best Global Universities Rankings 2021 wydanego przez U.S. News & World Report, w którym UAM plasuje się na 807 pozycji rankingu światowego oraz jest 5 uczelnią w Polsce.

W rankingu przedmiotowym najlepiej ocenione zostały:

Arts and Humanities (235)

Environment/Ecology (327)

Plant and Animal Science (373)

Warto wspomnieć, iż w obszarze nauk o środowisku UAM plasuje się na 1 miejscu w kraju, wyprzedzając Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński kolejno o 7 i 67 miejsc.

Czytaj też: Rankingi to przydatne narzędzie

Nauka Ogólnouniwersyteckie