Prof. Jacek Pyżalski z zespołem w programie Horizon 2020

prof. Jacek Pyżalski
Obraz

Prof. Jacek Pyżalski z zespołem naukowczyń z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM bierze udział w jednym z największych unijnych programów badawczych Horizon 2020. Badacze wydali właśnie pierwszą publikację - raport z wywiadów z ekspertami na temat umiejętności cyfrowych w szkołach i na rynku pracy.

Prof. Jacek Pyżalski, prof. Natalia Walter, dr Agnieszka Iwanicka i mgr Katarzyna Bartkowiak przeprowadzili wywiady z ekspertami na temat umiejętności cyfrowych w szkołach i na rynku pracy w ramach projektu ySkills.

Czytaj też: Prof. Jacek Pyżalski. Przemoc rozgrywa się w mikroskali

Eksperci z 6 krajów unijnych są zgodni, że opanowanie umiejętności cyfrowych ma obecnie zasadnicze znaczenie, ale edukacja w tym zakresie jest w dalszym ciągu niewystarczająca i nierówna. Zgodzili się również, że światowy kryzys wywołany COVID-19 zadziałał jak „sygnał ostrzegawczy” dla rządów, dzięki któremu mogą ocenić swoje potrzeby cyfrowe i zainwestować w edukację w zakresie umiejętności cyfrowych dla wszystkich obywateli.

Publikację, która jest pierwszym owocem badań naukowców UAM w projekcie można pobrać ze strony: https://www.academia.edu/.../Report_on_Interviews_with...

Prof. Pyżalski razem z zespołem wydali pierwszy raport podsumowujący ich pracę w projekcie Horyzont 2020

Nauka Wydział Studiów Edukacyjnych