Prof. Henryk Podbielski doktorem honoris causa UAM

red
W gabinecie Rektorki UAM odbyła się uroczystość nadania doktoratu honoris causa prof. Henrykowi Podbielskiemu. Profesor KUL jest jednym z najwybitniejszych hellenistów, uczonym o uznanej pozycji w światowym środowisku filologów klasycznych i historyków filozofii.

Wybitny filolog klasyczny, współtwórca olbrzymiej syntezy literatury greckiej, związany jest z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim od 60 lat. JM Rektor, prof. Bogumiła Kaniewska, wręczając prof. Henrykowi Podbielskiemu tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, mówiła:
- To profesor Henryk Podbielski objaśniał przez lata tajemnice greckiej literatury polskiemu czytelnikowi, pokazując, że historię ludzkości tworzą uniwersalne pytania i dylematy, powtarzające się w różnych dekoracjach, ale podobne w swej istocie.
Nauka Ogólnouniwersyteckie