Wersja kontrastowa

Polskie Towarzystwo Mykologiczne. Grzybobranie na Morasku

Obraz

- Grzyby to organizmy, które choć pojawiły się na Ziemi miliard lat temu, mogą być i są źródłem innowacji technologicznych, na które czekamy zwłaszcza w rolnictwie, medycynie i ochronie środowiska - podkreślają organizatorzy Ogólnopolskiej Konferencji z okazji 10-lecia Polskiego Towarzystwa Mykologicznego, która potrwa do 28 października na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

W Konferencji uczestniczy 115 badaczy i amatorów, młodych i doświadczonych mykologów, biotechnologów, architektów, leśników, lekarzy i artystów z różnych ośrodków w Polsce. Organizatorzy zaplanowali stworzenie transdyscyplinarnej platformy do prezentacji aktualnych badań naukowych, aplikacyjnych i artystycznych oraz dalszych poszukiwań dotyczących grzybów, a także przyszłych projektów.

- Konferencji towarzyszą warsztaty pt. „Mykologia w terenie, laboratorium i online” oraz wystawy artystyczno-edukacyjne - informuje prof. Marlena Lembicz, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konferencji. - To „gorący punkt” (hot spot), otwarte miejsce umożliwiające połączenie nas wszystkich za pomocą sztuki stworzonej przez artystów jak i samą naturę - dodaje naukowczyni.

Na Wydziale można obejrzeć: wystawę konkursowych zdjęć grzybów nadesłanych od uczestników, wystawę owocników z sesji terenowej oraz wystawę prac artystów inspirowanych grzybami wykonanych w ramach projektu “Rhizosphere: The Big Network of Small Worlds”, a także wystawę prac uczniów z projektu “Wild networking - WiFi of plants and fungi”. 

Zobacz też: Ryzosfera = inspiracja

Nauka Wydział Biologii

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.