Od mediów studenckich do ogólnopolskich

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Mediów Studenckich. Uczestnicy konferencji „Od mediów studenckich do ogólnopolskich” będą mieli możliwość wymiany doświadczeń i spotkania się z profesjonalistami z branży dziennikarskiej.

Podczas wydarzenia członkowie lub członkinie redakcji akademickich mają możliwość wymiany doświadczeń i spotkań z profesjonalistami.

– Konferencja ma przypomnieć i pokazać szerszej publiczności ogromną, ale często niedocenianą rolę mediów akademickich i studenckich w rozwoju warsztatu dziennikarskiego – mówi dr Szymon Ossowski, prodziekan ds. studenckich WNPiD UAM. – To podczas studiów, właśnie w mediach uczelnianych studenci stawiali i nadal stawiają pierwsze kroki w karierze dziennikarskiej. Wielu wybitnych i znanych polskich dziennikarzy tak rozpoczynało swoją karierę. Konferencja to też okazja, żeby te ścieżki kariery przybliżyć obecnym, młodym adeptom tego zawodu – dodaje dr Ossowski.

Czytaj także: Tańczące skarpetki na WSE

Gośćmi specjalnymi konferencji są dziennikarze mediów ogólnopolskich, m.in. Małgorzata Mielcarek oraz Wojciech Bojanowski, którzy biorą udział  specjalnym panelu dyskusyjnym.

- Media studenckie są bardzo ważne. Studenci, którzy tam pracują mogą być dużymi rybami w małym stawie. Dzięki temu mogą zajmować się każdym tematem. Jestem przekonany, że jest to bardzo potrzebne. Dzięki temu można nauczyć się dyscypliny i odpowiedzialności - podkreśla Wojciech Bojanowski.

Konferencja rozpocznie się w czwartek, 21 marca około godz. 13.00, a zakończy w piątek, 22 marca około godz. 14.00. Wszystkie panele odbędą się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Umultowska 89a, Poznań).

Nauka Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa