Naukowcy z UAM wyróżnieni podczas Gali Nauki Polskiej

Gala Nauki Polskiej
Obraz

Pięcioro naukowców z UAM znalazło się wśród laureatów Nagrody Ministra Nauki. Uroczyste wręczenie odbyło się 18 lutego w auli Politechniki Warszawskiej, podczas Gali Nauki Polskiej.

Gala Nauki Polskiej była częścią obchodów Dnia Nauki Polskiej (19 lutego). Podczas uroczystości minister nauki, Dariusz Wieczorek, wręczył nagrody najbardziej wyróżniającym się przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego. Wyróżnienia przyznano w pięciu kategoriach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.

Wśród laureatów z UAM znaleźli się:

• prof. Magdalena Arasimowicz-Jelonek z Wydziału Biologii (za działalność naukową),
  • prof. Jakub Rybka z Centrum Zaawansowanych Technologii (za działalność wdrożeniową),
  • prof. Karol Bartkiewicz z Wydziału Fizyki (za działalność dydaktyczną),
  • dr Andrzej Wójtowicz z Wydziału Matematyki i Informatyki (za działalność dydaktyczną),
  • prof. Krzysztof Sobczak z Wydziału Biologii (za całokształt dorobku).

Serdecznie gratulujemy!

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zobacz listę laureatów Nagrody Ministra Nauki

Czytaj: Prof. Arasimowicz-Jelonek. Badania z tlenkiem azotu w tle

Nauka Ogólnouniwersyteckie