Nasi młodzi naukowcy ze stypendiami MNiSW!

211 wybitnych młodych naukowców otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nagrodzonych zostało 10 stypendystów. Na sfinansowanie przyznanych stypendiów MNiSW przeznaczyło ponad 40 mln zł.

Minister Jarosław Gowin uhonorował stypendiami młodych naukowców, którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się imponującymi dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu. Laureaci będą otrzymywali stypendia w wysokości 5.390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat. Na sfinansowanie przyznanych stypendiów Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczy w tym okresie ponad 40 mln zł.

- Stypendia zostały przyznane osobom, które spełniają powyższe  warunki oraz które w dniu podjęcia przez Ministra decyzji o przyznaniu tego świadczenia posiadały status młodego naukowca, tj. są doktorantami lub nauczycielami akademickimi – i nie posiadały stopnia doktora albo posiadają stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło 7 lat - informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Laureaci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza:

1. dr Krzysztof Kuciński - nauki chemiczne

2. dr inż. Michał Wenderski - literaturoznawstwo