Wersja kontrastowa

Młodzi naukowcy na scenie

Święcące jajka, ciśnieniowy zawrót głowy, czy domowa lampa lawa. Młodzi naukowcy z całej Polski na Wydziale Fizyki UAM w ramach 11. Ogólnopolskiego Festiwalu "Nauki przyrodnicze na scenie" prezentują swoje umiejętności.

Właśnie ruszyły polskie preselekcje do europejskiego festiwalu Science on Stage, który odbędzie się w dniach od 31 października do 3 listopada 2019 roku w Cascais (Portugalia). Ponad 400 młodych naukowców w raz z nauczycielami na Wydziale Fizyki UAM prezentuje swoje chemiczno - biologiczno - fizyczne umiejętności. W sumie zaprezentowanych zostanie 100 projektów, które oceniane będą w trzech projektach: demonstracje zjawisk, działania artystyczne pokazujące związki nauk przyrodniczych z problemami współczesnego świata oraz pokazy multimedialne dotyczące różnych tematów związanych z ciekawymi problemami z obszaru nauk przyrodniczych.  

- Od samego początku, nas organizatorów festiwalu motywuje fakt, że w dzisiejszym świecie solidna widza z zakresu nauk przyrodniczych - fizyki, chemii, biologii oraz matematyki i informatyki jest niezbędna dla rozumienia otaczającego świata i - w przypadku uczniów - przyszłego wyboru zawodu interesującego i poszukiwanego na rynku pracy - podkreśla prof. Grzegorz Musiał, Przewodniczący Krajowego Komitetu Organizacyjnego.

Czytaj również: Astronomowie wygrali. Nie mieli innego wyjścia

Jak podkreśla jury konkursu, poziom pokazywanych prac jest na bardzo wysokim poziomie. Wśród uczestników zaprezentowali się: Maciej Michałek, Paweł Andrzejak z 88 Szkoły Podstawowej im. Poznańskich Koziołków w Poznaniu.

- Dzięki naszej prezentacji udowodniliśmy, że homeopatia to są BZDURY. Nasze doświadczenie polegało na dziesięciokrotnym zmieszaniu środka bazowego z wodą. Przygotowywaliśmy się do tego projektu od wakacji - podkreślają młodzi naukowcy. 

Festiwal potrwa do soboty, a program możecie znaleźć tutaj - http://sons.amu.edu.pl/sons/echa-festiwalu-sons-2

Nauka Wydział Fizyki

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.