Wersja kontrastowa

Lubuska Szkoła Ćwiczeń z udziałem UAM, na finiszu

Fot. Lubuska Szkoła Ćwiczeń
Fot. Lubuska Szkoła Ćwiczeń
 

W miniony piątek tj. 10 grudnia odbyła się hybrydowa konferencja zwieńczająca 3 lata realizacji projektu Lubuska Szkoła Ćwiczeń w Żarach szansą na rozwój nauczycieli, studentów i uczniów, w którym UAM w Poznaniu był jednym z partnerów.

W projekcie jako eksperci przedmiotowi udział wzięli pracownicy wydziałów Matematyki i Informatyki, Biologii, Chemii, Neofilologii oraz Anglistyki pod opieką koordynatorki projektu dr Edyty Juskowiak.

Głównym celem projektu była poprawa funkcjonowania systemu wspomagania szkół poprzez wdrożenie modelu szkoły ćwiczeń w SP5 w Żarach w województwie lubuskim w sieci z 9 szkołami. Całość odbyła się we współpracy z partnerami w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych. Obejmują one między innymi: umiejętności matematyczno-przyrodnicze, umiejętności posługiwania się językami obcymi, kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość, krytyczne myślenie, rozwiązywania problemów, umiejętność uczenia się, umiejętność pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy, nauczanie eksperymentalne, metody zindywidualizowanego podejścia do ucznia...
 
Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo na stronie: http://szkolacwiczen.pl/
Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.