Książki i e-booki dla uczniów Uniwersyteckiego LO

Obraz

Uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego będą mogli korzystać ze zbiorów Biblioteki Collegium Polonicum w Słubicach. Otwarty w 2001 roku budynek biblioteki znajduje się obok liceum i zapewnia łatwy oraz wygodny dostęp do księgozbioru. Gwarantuje komfortowe warunki do nauki, gdzie na trzech dostępnych piętrach przygotowanych jest ponad 170 miejsc do pracy. Działowo ułożone zbiory biblioteki z wolnym dostępem do półek, skatalogowane i opracowane są we wspólnym z biblioteką Viadriny elektronicznym systemie sporządzanym według zasad Klasyfikacji Regensburskiej. Można je przeszukiwać w elektronicznym katalogu OPAC na miejscu lub przez Internet. Pomocą służą też dyżurujący pracownicy biblioteki. Ponadto użytkownicy mają do dyspozycji kilkanaście stanowisk komputerowych z edytorami tekstu i bezpłatnym dostępem do Internetu.

Poza łatwym dostępem do księgozbiorów bibliotecznych na uczniów ULO czekają też książki elektroniczne. Uczniowie liceum będą mieli możliwość wypożyczenia na okres danego roku szkolnego czytników e-booków . Urządzenia te mogą być nieocenioną pomocą w zgłębianiu wiedzy, poszukiwaniu informacji czy choćby czytaniu lektur. Oprogramowanie czytników jest tak projektowane, aby maksymalnie imitować naturalną kartkę papieru. Ważną z punktu widzenia ucznia przewagą książek elektronicznych nad papierowymi jest możliwość wyszukiwania – można tak znaleźć potrzebną informację w kilka sekund, zamiast wertować książkę przez pół lekcji. Czytnik odczytuje książki w formacie MOBI oraz dokumenty PDF, także zwykłe pliki tekstowe i grafiki.

Czytaj też: Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące otwarte!

Nauka Collegium Polonicum w Słubicach