Wersja kontrastowa

Dr Jagoda Litowczenko-Cybulska. Nie tylko START

Dr Jagoda Litowczenko-Cybulska
Dr Jagoda Litowczenko-Cybulska

Celem moich badań jest wytworzenie rusztowań komórkowych dla inżynierii tkankowej do potencjalnej odbudowy tkanek. Badania do pracy doktorskiej wykonywałam w ramach swojego pierwszego grantu PRELUDIUM, finansowanego przez NCN.  

 

Obecnie prowadzę badania w ramach kolejnego grantu o akronimie GrooveNeuroTube, którego jestem kierownikiem. Projekt ten finansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego Small Grant Scheme, przeznaczonego na aplikacyjne projekty badawcze dla kobiet naukowców w technicznych dziedzinach nauki. Celem projektu jest wytworzenie drukowanych 3D polimerowych neurotub, zwiększających regenerację nerwów obwodowych. W ramach projektu, została zakupiona pierwsza w Centrum NanoBioMedycznym biodrukarka 3D zintegrowana z komorą laminarną.    

Sukcesem było zdobycie prestiżowego grantu badawczego w ramach programu Horyzont 2020 tj. grantu Marii Skłodowskiej-Curie European Individual Fellowship (MSCA-IF), który będzie realizowany w Bellvitage Biomedical Research Institute w Hiszpanii pod akronimem STEMCEDIF. W rankingu uzyskałam 98,80% możliwych do zdobycia punktów, a otrzymany grant pozwoli mi nie tylko na prowadzenie zaawansowanych badań biodruku 3D i różnicowania komórek macierzystych, ale także nawiązanie współpracy z  najlepszymi jednostkami naukowymi na świecie. Uzyskałam też finansowanie projektu badawczego w ramach Programu Inicjatywa Doskonałości–Uczelnia Badawcza "50x50”. Ponadto jako laureatka START jestem też autorką 16 publikacji naukowych i wielokrotnie prezentowałam wyniki swoich badań na konferencjach krajowych i międzynarodowych oraz ostatnio odbyłam wizytację na University of Michigan. Poza nauką, moją pasją są podróże i fotografia. 

 

Dr Jagoda Litowczenko-Cybulska 

Centrum NanoBioMedyczne 

Zobacz też: Dr Szymon Sobczak. Obrałem wyjątkową dziedzinę

Nauka Wydział Biologii

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.