Czarny kot powraca! Już dziś kolejna Noc Biologów

Fot. Łukasz Woźny
Obraz

Już dziś rozpocznie się kolejna edycja Nocy Biologów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Idea Nocy Biologów narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających nas dzieci, młodzieży i dorosłych było zachętą do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć. Propozycję tę z entuzjazmem przyjęła Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, powierzając Wydziałowi Biologii UAM koordynację pierwszej 'Nocy Biologów' w styczniu 2012 r.

Czytaj także: Noc pod znakiem czarnego kota…

W programie przewidziano liczne wykłady m.in.:

• Ewolucja a zdrowie człowieka,
  • Rak piersi – jak skutecznie z nim walczyć?
  • Zdrowie w ciemnościach jelit;

oraz ciekawe warsztaty np.:

• Zadbaj o stan swoich kości – profilaktyka osteoporozy,
  • Co Ci leży na wątrobie? Wizyta w pracowni histopatologa,
  • Glony – suplementy dla zdrowia i urody.

Wydarzenia będą miały miejsce na Wydziale Biologii UAM, ul. Umultowska 89.

Noc Biologów objęli patronatem honorowym: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Poznania oraz Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Bieżące informacje można znaleźć na: stronie internetowej oraz Facebooku wydarzenia.

Nauka Wydział Biologii