Wersja kontrastowa

Coraz więcej Tajwanu na Neofilologii UAM

22 października 2019 Narodowa Centralna Biblioteka Tajwanu i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza podpisały umowę o powołaniu w UAM Tajwańskiego Centrum Zbiorów Sinologicznych. Fot. Adrian Wykrota
22 października 2019 Narodowa Centralna Biblioteka Tajwanu i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza podpisały umowę o powołaniu w UAM Tajwańskiego Centrum Zbiorów Sinologicznych. Fot. Adrian Wykrota
Obraz

W ubiegłym roku prof. Izabella Łabędzka z Wydziału Neofilologii zwróciła się do Biblioteki Narodowej Tajwanu z prośbą o udostępnienie nam możliwości udziału w wykładach online  wygłaszanych przez wybitnych naukowców z Tajwanu i innych krajów w ramach sieci Taiwan Resource Center for Chinese Studies. NCL zgodziła się i pierwszy taki wykład  odbył się 1 marca.

Informacje o tych wykładach są zamieszczane na stronie Instytutu Orientalistyki, przynajmniej tydzień przed wykładem. Zapraszamy do korzystania z nich wszystkie osoby zainteresowane  tematyką sinologiczną i tajwanologiczną,  studentów i pracowników nie tylko Wydziału Neofilologii, ale także Polonistyki i Dziennikarstwa. Tematyka wykładów jest bardzo zróżnicowana,  dotyczy nie tylko literatury, kultury tego obszaru, ale także historii, polityki itd. Niektóre wykłady są  prowadzone w języku chińskim, a niektóre w języku angielskim. 

- NCL udostępniła nam też kolejny, zaktualizowany link do zbioru swoich czasopism. Szczegółową   informację na ten temat można uzyskać w Bibliotece Wydziału Neofilologii, z której komputerów mamy dostęp do znacznie większych zbiorów tajwańskich - mówi prof. Łabędzka. - Myślę, że ciekawą informacją jest też fakt, że nasza biblioteka wydziałowa skatalogowała wszystkie osiemset woluminów z darowizny tajwańskiej z 2019 r. oraz prawie całą kolejną darowiznę z 2020 r.  A zatem, mimo zarazy, nasza współpraca z Tajwanem rozwija się znakomicie.

Nauka Wydział Neofilologii
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.