4,4 miliona złotych na badania dla Wydziału Fizyki UAM

Wydział Fizyki UAM
Obraz
Aż 4,4 miliona złotych zyskali naukowcy z Wydziału Fizyki! To też osobisty sukces prof. UAM dr hab. Macieja Wiesnera.

Dzisiaj otrzymaliśmy informację z Ministerstwa Edukacji i Nauki o przyznaniu środków finansowych na realizację inwestycji pn.: „Układ do badań własności transportowych materiałów niskowymiarowych w ultraniskich temperaturach”. Wnioskodawcą był prof. UAM dr hab. Maciej Wiesner z Wydziału Fizyki.

Zakup urządzenia pozwoli realizować tematy związane z transportem ładunków i fononów w układach niskowymiarowych.

Profesor Maciej Wiesner pracuje w Zakładzie Fizyki Dielektryków. Współpracuje też z Centrum NanoBioMedycznym. Zajmuje się między innymi nanoelektroniką oraz transportem elektronów na grafenie. Wyniki jego prac były publikowane w „Ferroelectrics" oraz w ,,Physical Review B''.

Nauka Wydział Fizyki