Wersja kontrastowa

Wielkie Grillowanie UAM wystartowało!

Jagoda Haloszka; Adrian Wykrota

Wielkie Grillowanie UAM 2019 wystartowało! Przez dwa dni, na Kampusie Morasko będzie królowała muzyka i grillowana kiełbasa. W tym roku organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Wielkie Grillowanie odbywa się po raz trzynasty. „WuGie” inauguruje w Poznaniu studencki maj nadając ton obchodom święta studentów, które wieńczy wspólna celebracja żaków na Juwenaliach. Dziesiątki tysięcy studentów powracających z długiego weekendu majowego kieruje swoje pierwsze kroki na Kampus Morasko, by przez dwa dni celebrować smaki wiosny, muzykę, przyjaźń, dobrego ducha i młodości.

Ezoteryczny Poznań, Szczęścia Milimetr, remiza i flashmob na 100-lecie

W tym roku oprócz tytułowego grillowania będzie można posłuchać wielu koncertów. W tym roku coś dla siebie znajdą fani rocka i hip hopu. Na scenie wystąpią m.in. RADIO SLAM, Cold Ground, czy Huku. Gwiazdami tegorocznej edycji wydarzenia są Pidżama Porno oraz O.S.T.R. Jednak nie samymi koncertami studenci żyją. Tematem przewodnim tegorocznych animacji jest remiza, gdzie każdy może spróbować swoich sił w typowo wiejskich konkurencjach. Poza tym można puszczać bańki mydlane, spróbować swoich sił w graffiti, czy w karaoke, a także potańczyć na wiejskiej potańcówce w specjalnie przeznaczonym namiocie.

Dodatkowo pierwszego dnia z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego organizatorzy przygotowali również flashmob, podczas którego uczestnicy festiwalu ustawili się na parkingu WNPiD w kształt liczby 100.

Czytaj także: Dzień Sportu na cztery kolory

Komunikacja miejska wzmocniona

W związku z Wielkim Grillowaniem i środowym Dniem Sportu MPK wprowadziła zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej: w środę autobusy linii 198 nie będą obsługiwać przystanków na terenie kampusu UAM Morasko, a w godzinach od 8.00 do 12.00 kursować będą na polecenie służb Nadzoru Ruchu w tzw. „systemie jazdy ciągłej”.

W noce z 8/9 oraz 9/10 maja w godzinach od 23.00 do ok. 2.30 tramwaje linii nocnej 201 kursować będą z częstotliwością co 15 minut. Dodatkowo w tym czasie uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nocna 202, kursująca na trasie: OS. SOBIESKIEGO – Trasa PST – DWORZEC ZACHODNI.

Tramwaje linii 202 w godzinach od 23.00 do 0.00 kursować będą z częstotliwością co 15 minut natomiast w godzinach 0.00 – 2.30 co około 5-10 minut.

Kultura Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.