Wersja kontrastowa

„Synteza Sztuk” zaprasza

T. Herman
T. Herman
Obraz

Studenci z Koła Badań nad Musicalem „Synteza Sztuk” zapraszają na cykl czterech spotkań z twórcami drugiej części tryptyku operowego „The Man With Night Sweats - wyznania nosiciela HIV”, którego premiera  odbędzie się 21 listopada w ramach festiwalu Opera Rara.

Tryptyk porusza tematy, które są ważne dla queerowej społeczności, a które są nieobecne w narracji polskich scen operowych: dorastanie w homofobicznej szkole, życie z HIV, mierzenie się z anoreksją. Druga część tryptyku bazuje na autobiograficznych wierszach brytyjskiego poety Thoma Gunna, którego poezja jest odpowiedzią na epidemię AIDS oraz obserwacją tego kryzysu podczas jego nasilenia w latach 80. ubiegłego wieku

„Chcielibyśmy aby nasza queerowa trylogia (celowo realizowana w Polsce) wpisała się w kampanię uświadamiającą i walczącą o prawa mniejszości” – deklarują twórcy. 

Studenci z Koła Badań nad Musicalem „Synteza Sztuk” w odpowiedzi na ten apel zdecydowali się zorganizować serię spotkań z twórcami aby dopytać o szczegóły również te związane z przygotowaniem przedstawienia. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 8 grudnia.

- Jak często można zapytać reżysera o pomysł na monodram? Lub kompozytora o inspiracje muzyczne w trakcie tworzenia muzyki do opery? Albo porozmawiać z obsadą widowiska o ich procesie twórczym; dopytać o rzeczy, które zwykle są w sferze domysłu. Bądź zapytać reżysera światła o (prawie) każdy punkt świetlny na scenie i tajniki produkcji teatralnej?  Na naszych spotkaniach będzie to możliwe – deklarują.

Grafika

Więcej informacji o samym monodramie operowym oraz cyklu spotkań  znaleźć można na profilu FB: https://fb.me/e/1YQJtq3rG

 

Kultura Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.