Pierwsza taka ,,Biesiada z myślą''

Zdjęcia Dominika Włodarczak
Obraz
Instytut Chemii Bioorganicznej PAN wraz z Ośrodek Studiów nad Komunikowaniem im. McLuhana rozpoczął dzisiaj cykl Biesiad z myślą. Nauka – sztuka – technologia - kultura.

Inauguracyjna prezentacja odbyła się w siedzibie Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. W inauguracyjnej biesiadzie wzięło udział trzech Marków: prof. Marek Figlerowicz , Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, prof. UAM dr hab. Marek Kaźmierczak, Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie oraz prof. dr hab. Marek Hendrykowski, Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM w Poznaniu.

Czytaj też: Dołącz do akcji "Pamiątki z Wydziału"

Biesiada z myślą

Ośrodek McLuhana powstał w celu inicjowania i tworzenia warunków dialogu między różnymi dyscyplinami, metodologiami badawczymi i środowiskami (naukowymi, artystycznymi, kulturalnymi i biznesowymi). Studia nad praktyką komunikowania będą prowadzone z udziałem przedstawicieli rozmaitych dziedzin naukowych, kierunków sztuki, grup zawodowych, a prowadzona działalność będzie miała charakter naukowy, dydaktyczny oraz popularyzatorski.

Biesiada z myślą

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie